- Szczegóły
- Odsłony: 2054
HARMONOGRAM REKRUTACJI
Zarządzenia Nr 20 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 12.04.2017r.
- Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym
od 8 maja od godz. 10.00 do 19 maja do godz. 15.00
- Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych sportowych, szkół ponadgimnazjalnych mistrzostwa sportowego oraz szkół ponadgimnazjalnych z oddziałami sportowymi
od 22 maja do 31 maja
- Ostateczny termin ogłoszenia wyników prób sprawności fizycznej i sprawdzianu kompetencji językowych
do 9 czerwca do godz. 15.00
- Możliwość dokonania zmiany wyboru szkoły
16 czerwca od godz. 10.00 do 19 czerwca do godz. 16.00
- Dodatkowy termin na przeprowadzenie sprawdzianu kompetencji językowych oraz prób sprawności fizycznej dla kandydatów, którzy nie przystapili do sprawdzianów w pierwszym terminie
21 czerwca o godz. 13.00
6.Ostateczny termin ogłoszenia wyników prób sprawności fizycznej i sprawdzianu kompetencji językowych przeprowadzanego w drugim terminie
22 czerwca do godz. 15.00
- Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego (kopie poświadczone za zgodność przez gimnazjum)
od 23 czerwca od godz. 12.00 do 28 czerwca do godz. 16.00
- Weryfikacja wniosków o przyjęcie do szkoły i innych złożonych dokumentów przez komisje rekrutacyjne, w tym dokonanie czynności, o których mowa w art. 20t ust. 7 uso od 8 maja do 5 lipca (najpóźniej do 20 czerwca możliwość wystąpienia komisji rekrutacyjnej do właściwego organu o weryfikację warunków określonych w art. 20t uso)
- Podanie do wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia
5 lipca do godz.16.00
- Podanie przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych
do 14 lipca do godz. 16.00
- Poinformowanie przez dyrektora szkoły kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc
do 14 lipca do godz. 16.00
- Szczegóły
- Odsłony: 2401
ZASADY REKRUTACJI
w
Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach
na rok szkolny 2016/2017
Zasady przyjmowania uczniów do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach opracowano w oparciu o Ustawę z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U.z 2004r. Nr 256 poz. 2572 z późn. zm) i Ustawę z dnia 6 grudnia 2013r. o zmianie ustawy o systemie oświaty (DZ. U. 2014 poz. 7), Statutu Szkoły oraz na podstawie Zarządzenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty nr 6 z dnia 27 stycznia2016 r.
w sprawie rekrutacji uczniów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017
Oferta kształcenia w ZSPiMS w Lipinach na rok szkolny 2016/2017 obejmuje następujące typy szkół:
Trzyletnie Liceum Ogólnokształcące
- klasa humanistyczno – językowa
- klasa matematyczna
- klasa geograficzno – językowa
Klasę Mistrzostwa Sportowego – sekcja piłki nożnej i lekkoatletyka
Liceum Kadetów Rzeczpospolitej Polskiej – klasa wojskowa
Czteroletnie Technikum:
- ekonomiczne
- obsługi turystycznej,
- hotelarskie
Zasadniczą Szkołę Zawodową
- klasa wielozawodowa.
Wymagane dokumenty:
- wniosek (na formularzu szkoły)
- świadectwo ukończenia gimnazjum
- zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum
- dwie fotografie (podpisane na odwrocie)
- zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w zawodzie (dotyczy kandydatów do technikum i zasadniczej szkoły zawodowej)
Dla kandydatów do liceum ogólnokształcącego i technikum
ustala się następujący sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz wyników egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum a także sposób punktowania
innych osiągnięć kandydatów:
200 punktów – maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym za oceny z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć
edukacyjnych a także za wyniki egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki
w gimnazjum (oraz za inne osiągnięcia kandydatów odnotowane na świadectwie),
w tym:
- a) 100 punktów – liczba punktów możliwych do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych przez szkołę (matematyka, j. angielski, geografa) oraz za inne osiągnięcia ucznia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum:
– sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych przez szkołę:
18 punktów – stopień celujący,
14 punktów – stopień bardzo dobry,
10 punktów – stopień dobry,
6 punktów – stopień dostateczny,
2 punkty – stopień dopuszczający.
Sposób przeliczania na punkty osiągnięć ucznia wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum:
13 punktów – za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie, którego program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, lub za tytuł laureata innego konkursu, organizowanych przez kuratora oświaty co najmniej na szczeblu wojewódzkim-zasady organizacji tych konkursów określone zostały w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz.U. Nr 13, poz.125ze zm.).
Finalista lub laureat więcej niż jednego konkursu uzyskuje 13 punktów.
7 punktów - za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie organizowanym przez kuratora oświaty -zasady organizacji tych konkursów i olimpiad określone zostały w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz.U. Nr 13, poz.125). Finalista więcej niż jednego konkursu uzyskuje 7 punktów.
W przypadku przyznania 13 punktów nie przyznaje się 7 punktów.
5 punktów – niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół, co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim.
2 punkty – niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół, co najmniej na szczeblu powiatowym (w przypadku przyznania 5 punktów za osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim nie przyznaje się 2 punktów za osiągnięcia na szczeblu powiatowym).
2 punkty – za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu lub środowiska szkolnego.
2 punkty – za świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem.
do 6 punktów – za średnią arytmetyczną zaokrągloną do trzech miejsc po przecinku, uzyskaną z obowiązkowych zajęć edukacyjnych i dodatkowych zajęć edukacyjnych, wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz religii lub etyki (w przypadku braku oceny z wymienionych wyżej zajęć edukacyjnych, zajęć tych nie uwzględnia się przy obliczaniu średniej arytmetycznej).
–przy obliczaniu średniej arytmetycznej przyjmuje się następujące wartości punktowe dla stopni:
6 punktów – stopień celujący,
5 punktów – stopień bardzo dobry,
4 punkty – stopień dobry,
3 punkty – stopień dostateczny,
2 punkty – stopień dopuszczający.
100 punktów –liczba punktów możliwych do uzyskania za egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum. Szczegółowe wyniki egzaminu wyrażone w skali procentowej dla zadań z zakresu:
- języka polskiego,
- historii i wiedzy o społeczeństwie,
- matematyki,
- przedmiotów przyrodniczych: geografii, biologii, chemii, fizyki,
- języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym,
punkty przelicza się przyjmując współczynnik 0,2 (np. uczeń uzyskał z matematyki wynik 70%,co daje w rekrutacji 14 punktów).
Zasady Rekrutacji w ZSPiMS w Lipinach obowiązują od dnia 18 lutego 2016r.
- Szczegóły
- Odsłony: 1560
- Wniosek o przyjęcie do szkoły.
- Świadectwo zdrowia wydane przez lekarza szkolnego lub służbę zdrowia
- Aktualne, podpisane 3 fotografie
- Świadectwo ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenie o liczbie zdobytych punktów na egzaminie gimnazjalnym.
- W trakcie rekrutacji podpisane oświadczenie woli o podjęciu nauki w szkole.
- Dodatkowo, kandydaci do technikum oraz ZSZ - zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie.