środa, 17 marzec 2021 20:02

Wyciągnięte z pamięci i poddane ocenie czyli opinie i wspomnienia

Nasi Absolwenci przesyłają nam swoje refleksje, które im towarzyszą, gdy przywołują w myśli szkolny czas. Dużo w tych tekstach miejsca o wyjątkowych ludziach, czasem bardzo konkretnych.
Nie zmieniliśmy żadnej wypowiedzi, ale niektóre z nich - by łatwiej było czytać - zamieszczamy w części. Dziękujemy za wszystkie osobiste podziękowania i dobre słowa. Za każde nazwisko, które padło w tekście...

Wyciągnięte z pamięci i poddane ocenie czyli opinie i wspomnienia

Przekazujemy te ciepłe wspomnienia tym, o których piszecie i cieszymy się, że wciąż o nas pamiętacie. Najbardziej jednak raduje nas fakt, że jak wynika z Waszych słów - w zakresie dydaktycznym tak wielu spośród kadry i pułkownik w wymiarze wojskowym  - w tzw. "wczoraj" wspólnie przyczyniliśmy się do Waszego "dziś" i "jutro". I to niezależnie czy poszliście drogą cywilną czy wojskową.
W tym miejscu zamieszczamy i zamieszczać mam nadzieję będziemy wypowiedzi absolwentów. Szczere i niesponsorowane bynajmniej. 
Może komuś przyda się to, gdy pojawi się czas wyboru, innym razem pomoże w przetrwaniu trudniejszych chwil, albo po prostu we wskrzeszeniu wspomnień. 
My też o Was pamiętamy !

Także o tych, którzy odeszli dalej niż tylko ze szkoły...

W imieniu grona Dorota Sokołowska
dyrektor LO Kadetów RP

 

Szkołę w Lipinach wspominam z uśmiechem i nostalgią. Czas spędzony w tej placówce miał ogromny wpływ na ukształtowanie mnie jako człowieka i dał mi bardzo wiele pod kątem edukacyjnego rozwoju. Położenie i bezpośrednia bliskość z naturą dodatkowo wpływa na fantastyczny klimat, który tam panuje. To właśnie ta kapitalna atmosfera od lat cechuje lipińską szkołę. To miejsce ma w sobie coś niepowtarzalnego.
 - Bartłomiej

Liceum Kadetów RP to wyjątkowa szkoła, bo inna niż wszystkie. To szkoła skoszarowana, w której odbywaliśmy wiele zajęć z zakresu wojskowości. Szkolenia odbywaliśmy także w soboty zwane "sobotami szkoleniowymi". To wszystko nauczyło mnie dyscypliny i pomogło mi w odbyciu służby przygotowawczej. W tym momencie jestem już żołnierzem zawodowym w jednej z warszawskich Jednostek Wojskowych, z którą Liceum Kadetów RP współpracuje oraz studentką  Akademii Sztuki Wojennej.
 - Dominika

Gdy myślę o mojej szkole średniej to stwierdzam, że nie doceniałam co miałam gdy tam byłam. Uczęszczałam do klasy wojskowej, ale dziś nie noszę munduru, bo przygodę z wojskiem skończyłam na LKRP w Lipinach. Co nie znaczy, że nie przydaje mi się to co w szkole dostałam. A dostałam wiarę we własne siły, wsparcie gdy było gorzej, paczkę przyjaciół, dobrą zabawę, stawianie celów, solidną naukę i rady wcale nie strasznych ludzi w gronie. Ten czas tak wymagający, jak się wtedy wydawało, był taki kapitalny. Naprawdę to był dobry czas. Dziękuję.
Karolina

Uważam, że podjęcie nauki w LKRP w Lipinach było właściwym wyborem, ponieważ szkoła bardzo dobrze przygotowała mnie do kontynuowania nauki na wyższej uczelni. Panowała zawsze tam miła atmosfera, a nauczyciele oraz opiekunowie z sercem i oddaniem podchodzili do każdego ucznia.
 - Katarzyna

Przyjaźnie nawiązane w internacie okazały się najtrwalszymi oraz najprawdziwszymi, ponieważ żyliśmy tam jak wielka rodzina. Znajomości nawiązane w trakcie edukacji pomagają mi teraz prowadzić własną prężnie rozwijającą się firmę. Każdy z wychowanków szkoły dzięki Panu Pułkownikowi RM. otrzymał również pakiet wiedzy oraz praktycznych umiejętności, które pozwalają poradzić sobie w wielu trudnych sytuacjach. Zostaliśmy nauczeni przede wszystkim dyscypliny, pokory oraz wiary we własne siły. W obecnych czasach patrząc na młodsze pokolenia szukające życiowej drogi mogę stwierdzić że zarówno ja jak i moi koledzy i koleżanki z rocznika mieliśmy ogromne szczęście trafiając na kadrę, która otworzyła przed nami wiele drzwi oraz uparcie dążyła do tego abyśmy maksymalnie wykorzystywali swoje dobre cechy. Polecam tę szkołę zdecydowanie każdemu kto wie że chce czerpać z życia to co najlepsze.
 - Izabela

 Skończenie szkoły wojskowej w Lipinach dało mi dyscyplinę jakiej potrzebowałam w tamtym okresie życia. Wiem, że gdyby nie ta dyscyplina nie byłabym w miejscu w którym dziś się znajduję i gdzie pracuje. Najlepszy czas w moim życiu.
 - Paulina

 

     Opinie tutaj zamieszczone wszystkie pochodzą od absolwentów, ja jestem uczennicą klasy trzeciej, ale czuję się jak absolwentka (zdalne nauczanie!). W szkole na lekcjach nie byłam od 5 miesięcy, więc prawie mam prawo się tak czuć. To co napiszę dziś na pewno powtórzę za rok czy dwa, więc już teraz chcę to napisać, bo może komuś się przyda. Gdy przyszłam do tej szkoły było sporo obaw czy sobie poradzę. Przeżyłam też niepowodzenia. Były chwile zawahania, pomysł o odejściu ze szkoły co byłoby największą głupotą w moim życiu. Po dłuższych rozmowach stwierdziłam, że nie wolno się tak szybko poddawać i trzeba zmierzyć się z problemami różnego rodzaju. Bardzo się cieszę, że zostałam w tej  szkole i tak dużo się nauczyłam, poznałam super ludzi. Na grono pedagogiczne zawsze można liczyć i zwrócić się o pomoc i przyjść porozmawiać o wszystkim.
Nawet teraz gdy nie ma lekcji, pojawiam się w szkole żeby np. poćwiczyć na sali. Nie ma problemu ze strony nauczycieli, którzy wtedy przyjeżdżają.
 - Sylwia 

Chodziłem do tej szkoły trochę temu. Było inaczej, była jeszcze klasa technikalna, więcej było cywili, warunki gorsze i zdecydowanie gorsze jedzenie. W trakcie była zmiana kierownictwa, rozdano nam ankiety, pytano co zmienić, rozmawiano w klasach. I buch ! szkołę zaczęto malować, kupować sprzęty i pojawił się nowy kucharz. Końcówka to była inna rzeczywistość. Nigdy nie narzekałem tam na ludzi, a na koniec to już na nic. Dobre wspomnienia też tego, że ktoś słuchał, ale i rajdy i ogniska i studniówka z zabawą do rana. Żal, że człowiek wydoroślał.
- Paweł

Liceum Kadetów RP jest szkołą zdecydowanie inną od wszystkich innych, najlepsze w niej jest to że pozwala rozwijać wszystkie pasje i zainteresowania nie tylko te związane z karierą wojskową. Jako absolwentka szkoły z dumą mogę powiedzieć że to właśnie tam zdobyłam pewność siebie i wartości moralne które są teraz moim głównym atutem w dorosłym życiu.
- Izabela

    Liceum w Lipinach to zupełnie inna szkoła. Inna - w tym przypadku nie oznacza niesmacznej odmienności, wręcz przeciwnie. Ta szkoła może dać jedynie niezapomniane wspomnienia połączone z pozyskiwaniem wiedzy w super atmosferze, którą tworzą znajomi jak i nauczyciele. Z własnego doświadczenia polecam i jeśli miałabym możliwość kolejny raz przeżyć czasy liceum, bez zastanowienia ponownie wybrałabym to miejsce.
 - Klaudia

     Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej bardzo pomogło mi w ukierunkowaniu życiowej drogi, jaką jest służba wojskowa. Zajęcia w szkole ukazały, na czym polega życie i praca w służbach mundurowych. Poznałem, czym jest prawdziwa dyscyplina, postępowanie zgodne z regulaminem, nauka nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna oraz postawienie się na stanowisku dowódczym i zarządzającym. Kolejnym ważnym czynnikiem były organizowane wycieczki do wielu jednostek wojskowych. Można było "od kuchni" poznać pracę danej instytucji, nie tylko wojskowej, ale i policji czy służby granicznej. Uważam, że Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej pozwala na zdobycie wiedzy na wysokim poziomie.
 - Patryk

     Piękny teren, świetna atmosfera zarówno w szkole jak i w internacie, można poczuć się tam jak w domu, bardzo dobry poziom nauczania oraz wychowania, mili nauczyciele zawsze służący pomocą. Uważam, że szkoła w Lipinach jest najlepsza nie tylko z powodu dobrego nauczania, ale przede wszystkim dlatego, że idealnie wprowadzi nas w dorosłe życie.
 - Kamila

     Przez te trzy lata zawarłem mnóstwo przyjaźni, które trwają po dziś dzień. Lipiny nie były przykrym szkolnym obowiązkiem, a przyjemnością. Po latach dostrzega się to nawet bardziej, bo mnóstwo moich znajomych z czasów szkolnych zgodnie twierdzi, że chętnie na kilka dni wróciłoby do tych beztroskich czasów. To, co wyróżniało również szkołę to także ludzie, którzy ją tworzyli. Nauczyciele, pracownicy, uczniowie. Próżno było w Lipianach szukać negatywnych emocji, toksycznych relacji. W związku z tym, że szkoła położona jest na wsi nauczyciele znali uczniów, ich rodziny czy rodzeństwo, które uczyli. To sprawiało, że kontakt na linii uczeń-nauczyciel był bardzo otwarty. Oczywiście zostawał szacunek i profesjonalizm, ale nie było takich barier, które sprawiały złe samopoczucie. Uczniowie mogli przyjść z każdym problemem i to spotykało się ze zrozumieniem i sprawiało, że młodzież widząc otwartość czuła się komfortowo. Lipiny nauczyły mnie szacunku, tolerancji i empatii, bo właśnie taki panuje tam klimat. Zawsze z dumą podkreślam, że spędziłem tam pewien piękny etap. Polecam to miejsce każdemu!
 - Bartłomiej

     Przede wszystkim byłem i nadal jestem świetnie przygotowany z zakresu musztry, o czym świadczy fakt, że podczas podstawowego szkolenia, czyli tak zwanej ‘’unitarki’’ uczułem swoich kolegów z kompani jak chodzić w defiladzie jak trzymać krok i jak prawidłowo robić wymach rąk. Przychodząc na WAT nie byłem zszokowany ani zdziwiony, bo nie było tu nic nowego, czego nie miałbym w Lipinach.
 - Emil

     Jako absolwentka Liceum Kadetów RP w Lipinach, uważam że nauka w tej szkole daje niesamowite doświadczenie, uczy samodyscypliny, daje wiele możliwości na rozwój i perspektywę na przyszłość. Grono pedagogiczne jest bardzo pomocne, panuje rodzinna atmosfera. Polecam tę szkołę każdemu, kto chce zdobyć doświadczenie z zakresu wojskowości przy okazji dobrej zabawy i wspaniałych przygód
 - Karolina

     Z przyjemnością mogę stwierdzić, że Szkoła w Lipinach była dobrym wyborem. Dobrze przygotowała mnie do napisania matury, jak również nauczyła wiele, jeśli chodzi o zagadnienia związane z wojskowością. Jako absolwent mogę stwierdzić, że nigdy nie zapomnę Liceum Kadetów oraz ludzi, którzy tworzyli tę szkołę. Gorąco polecam Liceum dla młodych osób, które nie boją się wyzwań oraz chcą się rozwijać.
 - Mateusz

     Jestem absolwentką Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej. Na początku mojej przygody były obawy co do tego czy sobie poradzę ponieważ jest to szkoła skoszarowana z danym porządkiem dnia. Jednak teraz już wiem że to był najlepszy wybór jakiego mogłam dokonać. Życie w grupie z ludźmi, z całej Polski, znajomości do teraz. Z perspektywy czasu wiem jak bardzo w tej szkole dojrzałam i ile nauczyłam nie tylko jeśli chodzi o edukację ale nawyki systematyczności, pracy w grupie. Oddani nauczyciele, opiekunowie do których zawsze można iść w każdej sprawie. Mimo tego że nie związałam przyszłości z mundurem to LKRP to był najlepszy wybór. Szkoła ma swój niepowtarzalny klimat. Z całego serca polecam!
 - Gabrysia

     Obecnie studiuję na Wojskowej Akademii Technicznej na Wydziale Cybernetyki. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Liceum Kadetów pod wieloma względami podniosło moje kompetencje i zdolności oraz utwierdziło mnie w tym, że dalej chcę wiązać przyszłość z wojskiem. Odbyłem również służbę przygotowawczą w 5 Pułku Chemicznym w Tarnowskich Górach, gdzie już wtedy pomimo tego, że byłem znacznie młodszy od innych żołnierzy wykazywałem się znajomością rzemiosła wojskowego na poziomie wyższym niż ode mnie oczekiwano. Dyscyplina, której nauczyłem się w Lipinach, jak również sumienność, pracowitość czy poszanowanie drugiego człowieka pozwala mi realizować moje marzenia i dalej rozwijać się w kierunku wojska i nie tylko.
 - Jakub

     Żyłem w Lipinach trzy lata i powiem szczerze, że nie żałuję ani dnia. Bywały momenty lepsze i gorsze, co jest zrozumiałe. Nauka oczywiście była ważna, bo każdy nauczyciel starał się, jak mógłby przygotować nas do matury, lecz czuję, że większość z nas była tam, bo wiązała swoją przyszłość z mundurem. Aktualnie studiuję na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i szkolę się na przyszłego oficera WP.
 - Wiktor

     Decyzja o wyjeździe z domu i rozpoczęciu nauki w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej okazała się być decyzją trafioną w punkt. Naukę w tej szkole zakończyłam 2 lata temu, a doświadczenie i naukę wykorzystuje codziennie.
 - Natalia

     Lipiny dały mi przede wszystkim wyszkolenie pod względem musztry, regulaminów oraz umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dodatkowo dzięki nim zasady żołnierskiego zachowania nie są mi obce.
 - Jakub

Dzięki szkole mogłem rozwijać swoje zainteresowania wojskiem. Klimat i sposób funkcjonowania LKRP daje niezapomniane przeżycie. Dzięki temu można zaznać życia w "mundurze" i sprawdzić, jak to jest.
 - Emil

     Wybierając liceum w Lipinach nie zawiodłam się. Klasa mundurowa, do której chodziłam pozwoliła mi dostać się na moją wymarzoną uczelnię wojskową WAT, w której od początku nie miałam problemów z dyscypliną oraz wiedzą wojskową, z której byłam już przygotowana. Dzięki temu, najtrudniejszy okres na mojej uczelni, tak zwana „unitarka” minęła mi bez większych trudów. Nie dostałabym się jednak tutaj, gdyby nie wysoko napisana matura, do której szkoła mnie przygotowała. Sympatyczna i rzetelna kadra dydaktyczna zawsze była mi pomocna i mogłam na nią liczyć w każdej kwestii (…) to ich podejście do ucznia i skuteczny sposób nauki pomógł mi uzyskać tak wysokie wyniki na maturze i wybrać sobie uczelnię taką, jaką sobie wymarzyłam. W liceum nigdy nie narzekałam na nudę. Częste wycieczki m.in do wojskowych szkół wyższych, czy jednostek wojskowych, rożnego rodzaju zajęcia dodatkowy w tym również nauka jazdy konnej czy basen, ogniska i wiele różnych. Każdy znalazł coś dla siebie.
 - Żaklina

     Jestem absolwentką Liceum Kadetów RP w Lipinach i obecnie studentką trzeciego roku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Szkoła w Lipinach bardzo dobrze przygotowała mnie do dalszego kształcenia. W szkole nauczyłam się dyscypliny, systematyczności, odpowiedzialności oraz umiejętności współpracy w grupie osób. Przekazana została mi ogromna wiedze w zakresie wojskowości. Dzięki tej szkole zdobyłam wiele nowych znajomych, z którymi utrzymuje kontakt do dziś. Szkoła organizowała wyjazdy na szkolenia oraz kursy. Szkoła jest jedyna w swoim rodzaju.
 - Kinga

     Po ukończeniu Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej, na studiach miałem już podstawy wiedzy na temat sztuki wojennej. Bez żadnego problemu potrafię odnaleźć się w danym temacie dzięki nabytej wiedzy i umiejętności.

 - Krystian

     Angielski pomógł mi utrzymać poziom umiejętności, dzięki temu dostałem się do grupy zaawansowanej. Dzięki wojskowemu trybu życia w liceum nauczyłem się dyscypliny.
 - Wiktor

     Liceum Kadetów Rzeczypospolitej w Lipinach pozwoliło mi posmakować żołnierskiego życia będąc już w szkole średniej. Szkoła daje możliwość pozyskania wiedzy i umiejętności, które są przydatne dla osób wiążących swoją przyszłość w służbach mundurowych.
 - Szymon

     Na pytanie, co dała mi szkoła w Lipinach, odpowiedź nasuwa się dwutorowo. Oczywiste, że dała wiedzę, która pozwoliła mi spokojnie zdać maturę i kontynuować naukę na wyższej uczelni. Podobnie - dała mi możliwość rozwijania swoich pasji, zarówno wojskowych jak i sportowych czy artystycznych. Dla mnie jednak najważniejsze jest to, co tworzyło atmosferę tej szkoły. Mieszkanie w internacie i obowiązujący tu wojskowy tryb życia nauczyły mnie sztuki kompromisu i stawiania własnych granic.
 - Emilia

     Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnia się na tle innych szkół wojskowych poprzez to, że jest to szkoła, w której chodzi się w mundurze codziennie, uczniowie są skoszarowani, a cały dzień jest szczegółowo zaplanowany. W szkole dzięki panu pułkownikowi zdobyłem podstawową wiedzę i umiejętności z wojskowości. Przede wszystkim zmotywowałem się do nauki i potrafię tak podzielić dzień, abym miał czas na pracę, naukę, treningi oraz rodzinę i przyjaciół. Bardzo dobrze wspominam te 3 lata.
 - Konrad

     Dzięki LKRP dostałem się na studia i mogłem znacznie polepszyć wiedzę i umiejętności w szczególności z zakresu języka niemieckiego oraz geografii.
 - Paweł

     Liceum Kadetów, jako szkoła wojskowa wyróżnia się na tle innych szkół. Liczne szkolenia, które obywały się z wykorzystaniem obiektów wojskowych poszerzyły moją wiedzę z zakresu topografii, medycyny pola walki oraz strzelectwa.  Szkoła daje wiele ścieżek rozwoju, przybliża do wstąpienia w szeregi armii zawodowej oraz pomaga w osiągnięciu celów w życiu cywilnym.  Szkoła godna polecenia.
  - Mateusz

     Czy jestem zadowolony, że zdecydowałem się pójść do LKRP w Lipinach? Po latach stwierdzam, że był  to idealny wybór, który wpłynął na całe moje życie i ukształtował mój charakter. Mimo wielu trudów i wyrzeczeń, z jakimi trzeba było się zmierzyć, stałem się osobą sumienną i zdyscyplinowaną. Wykwalifikowana kadra wojskowa sprawiła, że przekazana wiedza wojskowa i umiejętności nabyte na szkoleniach przydają mi  się w życiu codziennym. Patrząc z perspektywy czasu, jako dorosły człowiek i żołnierz Wojska Polskiego stwierdzam, że wybór tej szkoły był najlepszym wyborem w moim życiu.
 - Jan

Czytany 1445 razy