Akcja „Uwolnij książkę - Bookcrossing”

Akcja „Uwolnij książkę - Bookcrossing”

Akcja „Uwolnij książkę - Bookcrossing” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W bibliotece od kilku lat działa stolik bookcrossingowy.

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Właśnie taki stolik znajduje się w bibliotece. Zapraszamy!