środa, 27 styczeń 2021 09:13

CERTYFIKACJA STRZELNICY

CERTYFIKACJA STRZELNICY

Kolejnym atutem przy wyborze nowej szkoły dla kandydatów zamierzających podjąć dalsze kształcenie w kierunku wojskowym od nowego roku szkolnego będzie lipińska Strzelnica.

W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku miało miejsce ważne wydarzenie dla mieszkańców powiatu przysuskiego a szczególnie dla społeczności lipińskiej. Tego dnia odbyła się oficjalna certyfikacja i zarazem uroczyste otwarcie Strzelnicy znajdującej się nieopodal naszej szkoły. Nowopowstały obiekt wyposażony w 6 stanowisk o osi strzeleckiej 100 m i 25 m z ruchomą tarczą będzie służył kadetom i organizacjom pro obronnym do doskonalenia umiejętności strzeleckich. Ta potężna inwestycja została dofinansowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, wspierające młodzież szkolną, uczącą się w klasach wojskowych przy wkładzie własnym Gminy Odrzywół, jakim było opracowanie dokumentacji technicznej projektu oraz przekazanie działek pod inwestycję. Dzięki staraniom naszego organu prowadzącego - Powiatu Przysuskiego, który dba o zaplecze infrastrukturalne naszej placówki, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Kadetów Rzeczpospolitej Polskiej w Lipinach staną się niewątpliwie grupą bardziej konkurencyjnych absolwentów, jako potencjalni kandydaci dla uczelni i szkół wyższych kształcących adeptów wojskowych.