wtorek, 29 grudzień 2020 08:35

Nie trzeba być razem, aby poczuć bliskość - świątecznie na lekcjach zdalnych

Nie trzeba być razem, aby poczuć bliskość - świątecznie na lekcjach zdalnych

Świąteczny nastrój w dobie zdalnego nauczania? Czy to w ogóle możliwe? My podjęliśmy wyzwanie...

Dwa ostatnie dni nauki w okresie przedświątecznym postanowiliśmy umilić sobie zakładając świąteczne ubrania, dekorując swoje tła w komunikatorach kolorami lub elementami świątecznymi, a niektórzy z nas przywdziali nawet na tę okazję oryginalne świecące stroje, imitując choinkę. Nie brakowało mikołajowych czapek, reniferów i bałwanków na sweterkach, gwiazdek i tym podobnych akcentów świątecznych. Pomysłów na zaprezentowanie się było co niemiara, a lekcje, które wypadły w przedświąteczny poniedziałek i wtorek należały do tych, w których uczestniczy się z wielką przyjemnością. Wskutek nieco luźniejszej atmosfery na zajęciach uczniowie wykorzystali sposobność, by złożyć nauczycielom życzenia świąteczno - noworoczne i zaśpiewać wspólnie kolędę. Jedni wykorzystali tę okazję do podziękowania swoim wychowawcom za trud wkładany w kierowanie zespołem klasowym i na swoim ekranie zamiast własnego wizerunku opublikowali symboliczne „Dziękuję”, inni zrobili nauczycielowi niespodziankę za pomocą emotikonek, jakże wymownie przekazując komunikat. Wyzwanie świąteczne podjęli również nauczyciele i wychowawcy w tych dniach nie odpytując ze swoich przedmiotów, za to poświęcając czas tematyce stwarzającej świąteczny klimat. Na zajęciach w te szczególne dni zagościł również do nas Mikołaj w postaci naszej Pani Dyrektor, z dobrym słowem i uśmiechem. W miłej i ciepłej atmosferze na odległość, ale jakże blisko rozstaliśmy się na czas świąt i wyjątkowo długiej w tym roku przerwy poświątecznej.