sobota, 14 listopad 2020 09:34

DLA TYCH, KTÓRZY ODESZLI

DLA TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Gdy nadejdzie listopad, miesiąc ciszy i zadumy nad ludzką przemijalnością, wszyscy niezależnie od tego, w co wierzymy odwiedzamy cmentarze i miejsca śmierci drogich nam osób. W tym czasie odwiedzamy również miejsca krwawych bitew i cmentarze wojenne.

W ramach akcji „Pamięć” zorganizowanej w internacie LO KRP młodzież zebrała znicze, aby zapalić je na grobach Patronki Szkoły, zmarłych pracowników i przyjaciół naszej placówki oraz na pobliskich grobach żołnierskich. Zapalone znicze i złożone wiązanki kwiatów na grobach tych, których już z nami nie ma stanowiły wyraz naszej pamięci, obudziły wspomnienia i zachęciły do zadumy i przemyśleń o tym, kim była osoba, nad której mogiłą dziś się pochylamy. Świadomi tego, że pamięć o zmarłych jest nie tylko świadectwem rytuałów pogrzebowych, ale również rysem naszej obyczajowości oraz w poczuciu obowiązku wobec wszystkich, dla których nasza szkoła była miejscem, gdzie realizowali się nie tylko zawodowo, odwiedzamy w listopadzie miejsca, w których spoczywają. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.