poniedziałek, 02 listopad 2020 09:01

Kadeci „kodują”

Kadeci „kodują”

W dniach od 22 do 25 października br., uczniowie naszej Szkoły brali udział w konkursach i licznych aktywnościach polegających na kodowaniu lub odkodowywaniu informacji.

#CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Po raz pierwszy w ośmioletniej historii #CodeWeek Polska nie tylko znalazła się na podium, ale zajęła pierwsze miejsce w tej europejskiej rywalizacji! To ogromny sukces, którego nie byłoby bez naszego zaangażowania! Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta - każdy, kto chce się włączyć, robi to. W tym roku dołączyliśmy właśnie my.