środa, 09 październik 2019 08:39

PIKNIK WOJSKOWY W WARSZAWIE

5 października byliśmy na największym w Polsce pikniku wojskowym na stadionie PGE Narodowy w Warszawie zorganizowanym przez Biuro do Spraw Proobronnych.

Uczestnicy imprezy, w tym Kadeci LORP w Lipinach, mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem wojskowym, impreza stanowiła też doskonałą okazję, aby obejrzeć infrastrukturę szpitala polowego. Dzięki obecności służb mundurowych podległych MSWiA uczniowie zapoznali się ze sprzętem Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Warto podkreślić, że piknik stał się również okazją do wręczania nagród najlepszym – a w tym naszemu uczniowi Pawłowi Chyła, który odebrał nagrodę za zwycięstwo w Konkursie Strzeleckim. Na stoisku promocyjno-informacyjnym pracownicy Biura do Spraw Proobronnych, a także żołnierze z zespołów rekrutacyjnych działających w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, zapoznawali przyszłych rekrutów z warunkami jakie trzeba spełnić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego.