poniedziałek, 25 październik 2021 03:15

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


Kolejny raz w naszej szkole zostały zorganizowane obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która ma zachęcić do wspólnej zabawowej powtórki tabliczki mnożenia.
Kadeci działali pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Nasz Patrol Egzaminacyjny sprawdził nie tylko przedstawicieli grona pedagogicznego, ale również pracowników administracyjnych i dział kulinarny. Pani Asia nie tylko potrafi przyrządzić prawdziwe frykasy, została również Mistrzynią szybkości udzielanych odpowiedzi.
Na lekcjach matematyki  przeprowadzono I etap - wyłoniono klasowych mistrzów. W kolejnym tygodniu zorganizowano II etap. O tytuł rywalizowało 9 kadetów, należało jak najszybciej poprawnie rozwiązać 3 łamigłówki, związane z tabliczką mnożenia.
Jako pierwsza bezbłędnie zadanie wykonała Gabriela Górska uczennica klasy IIIc, drugie miejsce zajął Adrian Prasek z klasy II b, ostatnie miejsce na podium przypadło Pawłowi Wiśniewskiemu z klasy III b.
Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody i pamiątkowe dyplomy zwycięzcom wręczyła Pani Dyrektor.