poniedziałek, 23 grudzień 2019 08:42

ZAPACHNIAŁO ŚWIĘTAMI

19 grudnia – jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność szkoły spotkała się, aby wspólnie pochylić się cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Zgodnie z tradycją tego dnia odbyło się wspólnie kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń oraz wspólna wieczerza.

Szkolną Wigilię rozpoczęliśmy od odczytania fragmentu Pisma Świętego, opisującego narodzenie Syna Bożego, wspólnej modlitwy oraz krótkiej refleksji nad tym wydarzeniem.
Następnie odśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”, po czym wszyscy w naszej szkolnej wspólnocie złożyliśmy sobie nawzajem życzenia świąteczne, łamiąc się opłatkiem.
Na czas szkolnej Wigilii stołówka stała się miejscem kameralnym, pełnym wzruszających, ale i radosnych chwil – zapachniało świętami. Spotkanie przebiegało w duchu wzajemnej życzliwości, w atmosferze pojednania i pokoju serc. Na stołach nie zabrakło zaś tradycyjnych wigilijnych potraw takich jak barszcz, kapusta z grzybami czy ryba. 

Niech Zbawiciel narodzony na sianku w Betlejem
będzie źródłem niegasnącej miłości i niezachwianej wiary,
chwil pełnych nadziei, uśmiechu na twarzy i radości w sercu.
Niech Święta Bożego Narodzenia upłyną w pokoju
i wdzięczności za każde otrzymane dobro,
w zapachu świerkowych gałęzi i melodii przepięknych staropolskich kolęd.
Niech gwiazda betlejemska stanie się drogowskazem ,
przyniesie pogodę ducha wśród trosk i niepokoju,
uciszy serce wśród zgiełku świata
i prowadzi nas przez niełatwą codzienność Nowego Roku.

Wesołych Świat życzy
lipińska społeczność