sobota, 05 październik 2019 16:53

Pewne wesołe piątkowe popołudnie

4 października Zarząd Samorządu Uczniowskiego zorganizował zajęcia integracyjne dla młodzieży klas pierwszych. Zajęcia odbyły się wczesnym popołudniem w szkolnej hali sportowej. W duchu rywalizacji międzyklasowej kadeci pierwszego rocznika walczyli o trofea i zachowanie honoru klasy.

Pierwszoklasiści zostali podzieleni na cztery zespoły klasowe. Każdemu zespołowi przydzielono starszego kolegę – przewodnika grupy, który zawiadował sprawną organizacją wewnątrz zespołu, tak aby wszyscy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w stawianych przed nimi wyzwaniach. I tak jedni prezentowali swoje talenty plastyczne, malując portret swojego wychowawcy, inni wykazywali się błyskotliwością umysłu i sprawnie odpowiadali na pytania quizowe dotyczące szkoły, nie zabrakło zadań ruchowych, sprawnościowych i tanecznych. Prawdziwą atrakcją było jednak malowanie twarzy koleżanek, zadanie, w którym talentem makijażysty musieli wykazać się chłopcy. Samo pomalowanie nie sprawiło im wprawdzie większej trudności, jednakże to, jak ciężko było nazwać czynności wykonywane podczas makijażu w ramach prezentacji nowego wizerunku koleżanki, wiedzą tylko oni. W trakcie zajęć okazało się, że pierwszoklasiści czują się w naszej szkole jak „ryba w wodzie”. Wielu pozawierało już szkolne przyjaźnie, uczniowie najmłodszego rocznika czują się nieskrępowani wobec siebie, chętnie ze sobą współpracują czując „klasowego” ducha walki.

Wyzwania i zabawy zaproponowane przez starszych kolegów były dla wszystkich atrakcyjne, dostarczyły dużo radości, wielu uczniów miało okazję do tego, by zaprezentować swoje talenty i zwyczajnie pobyć ze sobą. Dzięki wspólnemu byciu razem stajemy się silnym i zgranym zespołem, wierzymy, że w grupie jest siła!

Samorząd Uczniowski składa podziękowania Dyrekcji szkoły za umożliwienie przeprowadzenie imprezy, wszystkim zaangażowanym w jej przygotowanie oraz wszystkim uczestnikom za aktywny udział!