poniedziałek, 02 wrzesień 2019 09:00

1 września i "pierwsze koty za płoty" 

To nic, że 1 września przypadł w tym roku szkolnym w niedzielę, u nas klasy pierwsze już pracują nad formą, po to, aby na poniedziałkowych uroczystościach rozpoczynających nowy rok szkolny godnie prezentować się w mundurze. Nadrzędnym celem obozu przygotowawczego, organizowanego w ostatnim tygodniu wakacji jest jednak zapoznanie się i integracja młodzieży klas pierwszych.

Aby podnieść komfort psychiczny uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole w niedzielę 1 września odbyły się przygotowane i przeprowadzone pod czujnym okiem psychologów i wychowawców klas zajęcia integracyjne. Już na samym początku zaskoczyła nas nasza liczebność, ze względu na potrzebę przestrzeni do przeprowadzenia zajęć, należało je przeprowadzić na hali sportowej. Na wstępie nastąpiła wcale nie krótka, bo kilkunastominutowa prezentacja imion wszystkich zebranych na hali, nie ma chyba takiej osoby, która zapamiętałaby imiona koleżanek i kolegów, ale zapewne z czasem poznamy się lepiej. Tuż po prezentacji młodzież uczestniczyła w zabawie ruchowej  pod tytułem "Kto ma tak jak ja?" i szybko okazało się, że już na starcie łączy nas wiele... otóż wszyscy mieszkają w internacie,  chodzą w klapkach w czasie wolnym, są w klasach o profilu wojskowym, wielu nosi okulary lub po prostu czeka na obiad itd. Wiele frajdy przysporzyło nam ćwiczenie komunikacji niewerbalnej, bo sami przyznacie, że ustawienie się w grupach w kolejności od najmłodszego do najstarszego i to nie rozmawiając ze sobą wymaga nie lada wysiłku. Nie ulega wątpliwości, że przeprowadzone zajęcia przysłużyły się do zacieśnienia relacji między nami i już razem czujemy się dużo lepiej.