wtorek, 16 kwiecień 2019 08:40

„ŻOŁNIERSKA SOBOTA” – DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

O tym, że żadna pogoda żołnierzom nie straszna można było się przekonać w trakcie ostatnich Dni Otwartych w naszej szkole. Śnieg z deszczem, mroźny wiatr … a my w pełnym rynsztunku czekamy na Gości. A Oni dopisali!

W ubiegłą sobotę 13 kwietnia 2019r. o godzinie 9:30 rozpoczął się w naszej szkole kolejny Dzień Otwarty pod hasłem: „Żołnierska sobota”. Celem przedsięwzięcia było zapoznanie przybyłych nań Gości z ofertą edukacyjną szkoły na nowy rok szkolny 2019/2020. Dzień Otwarty był doskonałą okazją, aby zaprezentować zainteresowanym podjęciem nauki w naszej placówce jak wygląda powszedni dzień kadeta. Na tę okoliczność przygotowano szereg atrakcyjnych pokazów dla kandydatów do szkoły, w których nabyte umiejętności na zajęciach głównie pozalekcyjnych prezentowali obecni uczniowie. Tuż po uroczystym podniesieniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół w Lipinach Pani Dorota Sokołowska, która powitała przybyłych na wydarzenie Gości. Dzień Otwarty to doskonała okazja do zaprezentowania musztry paradnej w wykonaniu kadetów. Pokaz musztry jak i symulowany pokaz akcji antyterrorystycznej przygotowany przez zespół Koła Taktycznego działającego przy Liceum Kadetów RP wywarły na wszystkich przybyłych ogromne wrażenie. W atmosferze serdeczności w stołówce szkolnej przy wspólnej herbatce, o tym, co ważne dla przyszłego kadeta informowała wyczerpująco Pani Dyrektor zarówno zgromadzonych tu kandydatów jak i ich rodziców. W trakcie kilkugodzinnego spotkania przybyli Goście mieli okazję obejrzeć pokazy sztuki capoeira, jazdy konnej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu młodzieży, była też możliwość przyjrzenia się zapleczu placówki, obejrzenia sal lekcyjnych oraz przyległych jej obiektów sportowych. Goście rozmawiali z pedagogami zatrudnionymi w placówce i z przedstawicielami instytucji współpracujących ze szkołą oraz z absolwentami, którzy informowali między innymi o możliwościach ewentualnej dalszej kariery wojskowej po liceum. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wraz z nami spędzili to mroźne, wiosenne przedpołudnie i zapraszamy do Lipin!