piątek, 22 luty 2019 10:23

Jest efekt „ŁAŁ” !

O tym, że marzenia się czasem spełniają wiemy wszyscy. My dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasze urzeczywistniły się wraz z nowym rokiem. Po to, by czuć się dobrze w miejscu, które najchętniej odwiedzamy w szkole, pracowaliśmy, wcale nie przesadzając, w pocie czoła, … bo przecież każdy kadet i każdy cywil wie, że w kawiarence najlepiej!

W tej przestrzeni czujemy się swobodnie podczas przerw, dlatego chcieliśmy stworzyć tu szczególną atmosferę, odpowiadającą naszym potrzebom. Możemy tu spokojnie porozmawiać ze sobą, napić się kawy, herbaty lub gorącej czekolady, a nawet coś przekąsić. Wyzwanie – z gatunku tych niemożliwych – podjęli za zgodą Pani Dyrektor uczniowie działający na co dzień w spółdzielni uczniowskiej „SKARPA” oraz zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Michał, pomagał kto tylko chciał i mógł! Oj działo się, działo leciały cegły, tłukły tynki huczało aż miło. Część prac ze względu na ich „brudny” charakter wykonano w ferie, by uniknąć roznoszenia śladów po holu szkoły. Pozostałe prace naprawczo – remontowe odbywały się po zajęciach pod ścisłym nadzorem Pani Kasi. Słowa uznania należą się w tym miejscu szczególnie dla prowodyrów przedsięwzięcia, czyli Julii Kłosińskiej, Julii Skuzy, Mileny Rzeźnik, Klary Bankiewicz oraz Michała Gierlińskiego, którzy zadbali o projekt w stylu ekologicznym (ze względu na leśną lokalizację naszej placówki styl ten jest nam wyjątkowo bliski) oraz sponsoring podczas remontu. Większość potrzebnych materiałów do odnowienia pomieszczenia zakupiono ze środków Spółdzielni Uczniowskiej, natomiast palety wykorzystane do zrobienia ekologicznych siedzisk oraz farby do malowania ścian pozyskano od lokalnych przedsiębiorców. Praca była ciężka, oczekiwanie na zamówione towary dłużyło się niemiłosiernie … ale w zamian mamy efekt ŁAŁ! Warto w tym momencie zaznaczyć, że podjęta inicjatywa miała swoje źródło w realizowanym przez naszą szkołę projekcie „Szkoła demokracji”, to już trzecie wyzwanie, które zrealizowaliśmy w tym roku szkolnym – świętujemy zatem półmetek!