piątek, 18 styczeń 2019 08:22

Klasy pierwsze z wizytą u Honorowego Hubalczyka

Piękna lekcja historii, którą odbyliśmy w czwartkowy wieczór 17 stycznia na długo pozostanie w naszej pamięci. Dotknąć prawdziwej historii i posłuchać relacji z ust wielkiego pasjonata to niezwykłe przeżycie.

To już w naszej szkole tradycja, że klasy pierwsze udają się z wizytą do prywatnego muzeum Pana płk Mariana Zacha, Honorowego Hubalczyka oraz Kustosza Tradycji i Chwały Oręża Polskiego, mieszczącego się w jego rodzinnym domu w Poświętnym, w którym zgromadził pamiątki po majorze Hubalu. W jego zbiorach licznych eksponatów militarnych znajdują się między innymi szabla i ostrogi stanowiące dla niego największą wartość, ponieważ są pamiątką po kuzynie walczącym w oddziale Hubala. Oprócz pasji historycznych Pan Marian zajmuje się malarstwem i poezją. Kadeci mieli możliwość podziwiania jego pięknych prac i zapoznania się z jego żołnierską twórczością. Pan Marian Zach co roku okrasza niecodzienną wizytę kadetów w swoim domu piękną gawędą o majorze Hubalu i jego Żołnierzach, z duma eksponując kolejne, zgromadzone przez siebie przedmioty o wielkiej wartości historycznej. Wizyta w domu pana Mariana Zacha była dla nas wielkim wydarzeniem, jesteśmy wdzięczni Panu Marianowi za ciepłe przyjęcie oraz przekazaną nam wiedzę historyczną.

Galeria zdjęć:

Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk
Hubalczyk
Hubalczyk Hubalczyk