piątek, 30 listopad 2018 08:08

Święto lipińskiej szkoły

W sobotnie przedpołudnie 24 listopada 2018 roku cała nasza społeczność obchodziła najważniejsze święto z kalendarza imprez szkolnych. Ten wyjątkowy dla nas dzień przeżywali z nami nasi przyjaciele, absolwenci i sympatycy naszej szkoły, na których wsparcie zawsze możemy liczyć.

Święto Szkoły łączy dwa ważne wydarzenia: Dzień Patrona Szkoły oraz Ślubowanie klas pierwszych. Sobotnie uroczystości rozpoczęła wyjątkowo piękna Msza święta celebrowana przez księdza biskupa Henryka Tomasika. Następnie uroczysty pochód na czele ze sztandarem szkoły przemaszerował spod pobliskiej kaplicy do budynku szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości, w trakcie której Pani Dyrektor wygłosiła wzruszające przemówienie, nawiązując w nim do bogatej polskiej historii związanej z dążeniami niepodległościowymi naszego narodu oraz podkreśliła niebanalną rolę Patronki naszej szkoły w krzewieniu oświaty w 50 – tą rocznicę Jej śmierci. Przy okazji Święta Szkoły doceniony został także wysiłek tych, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce. Uczniowie z wysokimi średnimi ocen odebrali z rąk Starosty Przysuskiego stypendia, będące nagroda za ich starania i wytężona pracę. Głównymi bohaterami tego dnia byli oczywiście uczniowie klas pierwszych, którzy w obecności swoich licznie zgromadzonych rodzin, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ukradkiem ocierane łzy świadczą o tym, że uroczystość była wyjątkowym przeżyciem, szczególnym momentem zarówno dla kadetów, ich najbliższych jak i wszystkich innych licznie na niej zgromadzonych.

Galeria zdjęć:

Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły Święto szkoły