czwartek, 22 listopad 2018 08:41

Rzeczywistość zaklęta w kadrze, czyli Lipiny na plan!

„Wracamy na pozycję pierwszą!” … „Cisza na planie!” … „Akcja!” takie oto komendy zamiast codziennego „Baczność!” … „Na prawo patrz!” … czy „W tył zwrot!” padały w naszym kierunku przez cały poniedziałkowy dzień, a nawet wieczór.

19 listopada trzydziestu naszych uczniów, którzy przeszli kilka dni wcześniej fazę wstępną czyli casting, po raz pierwszy w życiu zgrało w filmie. Film pt. „Hejter” w reżyserii Jana Komasy, będący kontynuacją słynnej wśród młodej widowni „Sali samobójców” wejdzie do kin w przyszłym roku. W „Hejterze” poruszone są wątki manipulacji w mediach społecznościowych, sterowania masami wyznającymi skrajne ideologie oraz miłości rodem z „Romea i Julii”, która przeradza się w hejt. Będzie to cyber-thriller, w którym Jan Komasa chce pokazać, że granica pomiędzy miłością i nienawiścią jest bardzo cienka, a wszystkie chwyty są dozwolone. Wszyscy wiemy, jak mocne są media społecznościowe i co można w nich przeżyć. Jedyne w swoim rodzaju są i nasze przeżycia z planu. Sceny do filmu nakręcaliśmy w warszawskim klubie tanecznym na Pradze Północ. Trwała dyskoteka, popularne Silient Party, między nami aktorzy z górnej półki: Agata Kulesza, Vanessa Aleksander i Maciej Musiałowski grali swoje główne role. Kierownik planu i osoby odpowiedzialne za statystowanie udzielali nam szczegółowych wskazówek, jak się ubrać, jak ustawić, jak się poruszać, by oko kamery nas polubiło. Spędziliśmy na planie kilkanaście godzin, nie było łatwo, ale warto! Bezcenne wrażenia, miłe chwile i ten wielki, z pozoru tylko odległy i niedostępny świat kina, w zasięgu naszej dłoni, zachwyciły nas, a tym samym zrekompensowały wszelkie poniesione trudy.

Serdecznie dziękujemy całej Produkcji za przyjęcie na plan filmowy naszej grupy, a szczególnie reżyserowi Janowi Komasie za wielkie serce do młodzieży, panu Leszkowi – bez zaangażowania którego nasz udział w filmie byłby niemożliwy oraz panu Patrykowi, który się nami zawodowo opiekował na planie.

Galeria zdjęć:

Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter
Hejter
Hejter Hejter