wtorek, 11 wrzesień 2018 11:14

UWAGA! „WYPADEK DROGOWY” Z NASZYM UDZIAŁEM

UWAGA! „WYPADEK DROGOWY” Z NASZYM UDZIAŁEM fot. KP PSP Przysucha

Bez obawy, tym razem nie najedliśmy się strachu, chociaż sytuacja wyglądała groźnie. Duży bus z czternastoma pasażerami, jadący ulicą nagle uderzył w samochód osobowy, za chwilę w kolejne auto. Łatwo o rannych. Nie ma czasu do namysłu – trzeba ratować! Spokojnie, tym razem to tylko szkolenie. Nikomu nic się nie stało.

W ćwiczeniach, które miały miejsce w ubiegły piątek w Przysusze, grupa naszych uczniów szkoliła się do akcji, która może przytrafić się na drodze. Symulowane zdarzenie to porządna dawka adrenaliny, dużo emocji, ale i wiedzy praktycznej. Tak to już jest, że w nagłych sytuacjach ciężko zachować zimną krew, dlatego wciąż się doskonalimy jako potencjalni ratownicy. Młodzież kadecka chętnie zdobywa wiedzę na tego typu szkoleniach, bo rozumiemy, że piękna jest idea pomagania, a gdy za nią idzie praktyka i konkretne nabyte umiejętności to wszystkim żyje się bezpieczniej.

Zapraszamy do szczegółowej lektury i galerii - obejrzeć ją można TUTAJ