poniedziałek, 10 wrzesień 2018 08:12

Honory i asysta wokół Orła Białego

W ostatnią sobotę w Skrzyńsku u stóp sanktuarium Matki Staroskrzyńskiej odsłonięty został pomnik podstawowego symbolu państwowości polskiej. Biały orzeł wznoszący się do lotu ma upamiętniać setną rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. Stanął na zboczu skarpy pod sanktuarium i wygląda niezwykle dostojnie, wnosząc dumę w polskie serca.

Uroczystość miała bardzo podniosłą atmosferę i szczególną oprawę. Celebracja Mszy świętej pod przewodnictwem ordynariusza diecezji ks. biskupa Henryka Tomasika, udział posłów, senatorów, ministra. Dodatkowo Kompania Reprezentacyjna Policji, sztandary ze szkół i instytucji powiatowych, całe rzesze ludzi. Wzniosłe słowa gości i gospodarza - Starosty Przysuskiego oraz ceremoniał, w który wpisali się kadeci.
Fantastycznie przygotowani, skupieni i pomocni, wojskowym rytmem wybijający takt podczas marszu i dostojnie oraz bezceremonialnie, niczym zawodowi żołnierze, tworzący ruchomy szpaler składający kwiaty pod odsłoniętym pomnikiem.
Sposób poruszania się naszych uczniów wywoływał powszechne zdumienie i szczery podziw. Tylko młode twarze wskazywały na fakt, że to jednak młodzież, a nie prawdziwe wojsko. Wojskiem jeszcze nie jesteśmy, ale jak widać autentyczni i bardzo prawdziwi jesteśmy w tym co robimy.

Galeria zdjęć:

Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały
Orzeł Biały
Orzeł Biały Orzeł Biały