Koncert

We wtorek 19 września b.r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach odbył się koncert barda patriotycznego nurtu piosenkarskiego, Pawła Piekarczyka. Koncert odbył się w związku z 78 rocznicą sowieckiej napaści na Polskę 17 września 1939 roku. Uczestnikami koncertu byli uczniowie ZSP i MS oraz klasy starsze Publicznej Szkoły Podstawowej w Odrzywole, które z powodu remontu budynku szkolnego w Odrzywole gościnnie uczą się w Lipinach. Pan Piotr Piekarczyk zaprezentował zestaw autorskich utworów śpiewanych przy akompaniamencie gitary, a poświęconych historii Polski, począwszy od 1939 r. aż do 1990 r. W znakomitym występie, bardzo dobrze przyjętym przez publiczność znalazło się wiele znanych już utworów, m.in. „Podziemna Armia Powraca”

            Autor na co dzień, wykładowca i nauczyciel matematyki od lat popularyzuje patriotyczny nurt piosenki. Za swoją działalność został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odznaczeniem „POLONIA RESTITUTA” oraz Honorową Odznaką i Medalem Pamiątkowym Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego.

            Organizatorami koncertu byli: Wójt Gminy Odrzywół i Dyrekcje Szkół ZSPiMS oraz PSP Odrzywół.

            W koncercie wzięli udział m. in. Starosta Przysuski Marian Niemirski, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Wochniak i Wójt Gminy Rusinów Krzysztof Urbańczyk.

Galeria zdjęć:

Koncert w Lipin...
Koncert w Lipinach Koncert w Lipinach
Koncert w Lipin...
Koncert w Lipinach Koncert w Lipinach
Koncert w Lipin...
Koncert w Lipinach Koncert w Lipinach
Koncert w Lipin...
Koncert w Lipinach Koncert w Lipinach
Koncert w Lipin...
Koncert w Lipinach Koncert w Lipinach
Koncert w Lipin...
Koncert w Lipinach Koncert w Lipinach